Wnioski z załącznikami pod konkursy dotacyjne
Pomożemy Twojej firmie sięgnąć po zewnętrzne środki na rozwój. Mamy wieloletnie doświadczenie we wszystkich źródłach finansowania.






Dofinansowanie Twoich inwestycji
Wspieramy biznes w zakresie opracowania kompleksowej dokumentacji wniosków o dofinansowanie wraz z załącznikami. Przygotowujemy dokumentację w ramach dotacji krajowych, unijnych czy szwajcarskich. Tworzymy koncepcję oraz wykonujemy analizy techniczno-ekonomiczne inwestycji, dla których weryfikujemy dostępne dofinansowania i rekomendujemy najkorzystniejsze opcje. Badamy zapisy regulaminów konkursów, analizujemy projekt pod kątem spełnienia warunków formalnych i merytorycznych oraz możliwych do otrzymania punktów.
Razem z wnioskodawcą składamy w generatorze wniosek o dofinansowanie wraz z załącznikami i monitorujemy proces pozyskania dofinansowania. Wspieramy klienta na etapie uzupełnień i oceny wniosku przez jednostkę wydatkującą. Kompetencje osób współpracujących przy wniosku dobieramy na podstawie doświadczenia w danym typie dofinansowania, liczby wniosków złożonych w danej instytucji oraz znajomości branży. Po otrzymaniu dofinansowania wspieramy w sprawozdawczości oraz rozliczeniu dotacji.
Nasze realizacje
Co mówią nasi klienci?

Firma VIVERNO Sp. z o.o. opracowała dla spółki Grana wniosek o dofinansowanie w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 Działanie 3.01 Kredyt Ekologiczny wraz z realizacją audytu efektywności energetycznej oraz audytu energetycznego przedsięwzięcia termomodernizacyjnego. W ten sposób udało nam się pozyskać dofinansowanie inwestycji na poziomie 3 924 200,00 zł w zakresie efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii. Współpraca z VIVERNO Sp. z o.o. przebiegła bezproblemowo, a jej pracownicy cechują się obszerną wiedzą i dużym zaangażowaniem przy realizacji zleconych zadań.
Maciej Piętakiewicz
Szef zakupów, Grana Sp. z o.o.

Dzięki współpracy w zakresie efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii udało nam się pozyskać dofinansowanie inwestycji na poziomie 5 375 481,39 zł. Firma VIVERNO wspierała nas także w procesie przygotowania wniosku o dofinansowanie.
Edyta Kielar
Specjalista ds. projektów unijnych, SPLAST Sp. z o.o.

Współpraca z VIVERNO polegała na: opracowaniu wniosku o dofinansowanie wraz w analizą finansową i studium wykonalności w ramach działania: FENX.0.2.01 Infrastruktura ciepłownicza Typ projektu: Infrastruktura ciepłownicza, wsparciu w przygotowaniu stosownych załączników, wykonaniu stosownych uzupełnień na etapie oceny formalnej i merytorycznej wniosku o dofinansowanie.
Z postawionego zadania przedsiębiorstwo VIVERNO Sp. z o.o. wywiązało się bardzo dobrze, o czym świadczy ogłoszona przez NFOŚiGW lista rankingowa po etapie 2 (ocenie merytorycznej rozstrzygającej) w w/w działaniu, na której nasze przedsiębiorstwo nalazło się na drugim miejscu spośród 18 podmiotów uzyskujących dotację. Współpracę oceniam na bardzo dobrą. Pracownicy przedsiębiorstwa VIVERNO Sp. z o.o., z którymi miałem kontakt byli doskonale przygotowani do prac związanych ze sporządzaniem wniosku i potrzebnych dokumentów oraz kompletowaniem załączników. Poza tym wykazali się sumiennością, przygotowaniem merytorycznym i fachowym doradztwem. Stwierdzam, że firma jest solidnym partnerem oferującym usługi na wysokim poziomie i posiada profesjonalny personel potrafiący rozwiązać każdy problem.
Jerzy Woźniak
Prezes Zarządu, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Radzyniu Podlaskim

Firma wspierała nas w procesie przygotowania wniosku o dofinansowanie w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 Działanie 3.01 Kredyt ekologiczny. W ten sposób udało nam się pozyskać dofinansowanie dla wnioskowanych modernizacji na poziomie 644 000,00 PLN, na przedsięwzięcia takie jak: docieplenie stropodachu, zmiana źródła ciepła, wymiana maszyny drukującej, montaż instalacji fotowoltaicznej.
Robert Kumański
Prezes Zarządu, MAS-POL Sp. z o.o. Sp. k.

Beata Styś
Ekspert z ponad 25-letnim doświadczeniem w zakresie finansowania inwestycji w ramach m.in. Phare, środków krajowych, unijnych, norweskich, szwajcarskich czy sektorowych. Specjalizuje się w doradztwie strategicznym dla przemysłu, produkcji, energetyki zawodowej, szpitali oraz JST. Prowadzi liczne działania w obszarze energooszczędności oraz projekty B+R z opcją komercjalizacji. Panelistka na konferencjach branżowych np. EKG Katowice, komentatorka w TVN 24 Biznes, laureatka Mazowieckiego Lauru Przedsiębiorczości, Lidera MULTIKULTURY oraz konkursu Super Wiktoria.
Masz pytania? My mamy odpowiedzi!
Jakie są kryteria dostępu do konkursu?
Zależą one od konkursu. Podstawowa weryfikacja powinna brać pod uwagę:
- wielkość przedsiębiorstwa (mikro, małe, średnie, mid-caps czy duże uwzględniając powiązania osobowo-kapitałowe),
- lokalizację inwestycji,
- PKD przedsiębiorcy,
- zakres inwestycyjny,
- ekonomię inwestycji, uwzględniając oszczędność z kJ i PLN,
- wskaźniki realizacji projektu, które trzeba wykazać po zakończeniu inwestycji (np. oszczędność energii pierwotnej i/lub końcowej),
- wymogi w zakresie dokumentacji technicznej niezbędnej do aplikowania w konkursie (np. audyt, PFU, studium wykonalności, pozwolenia środowiskowe itd.),
- dokumentację księgową zapewniającą płynną realizację inwestycji (promesa bankowa, zaświadczenia o niezaleganiu w ZUS/US, bilans itp.).
Na jaki poziom wsparcia może liczyć beneficjent?
Jest to uzależnione od kilku czynników: regulaminu konkursu, rodzaju inwestycji, rodzaju pomocy (pomoc na OZE, Regionalna Pomoc Inwestycyjna i inne), wielkości przedsiębiorstwa, lokalizacji inwestycji, jej efektywności ekonomicznej czy poziomu oszczędności energii.
Czy dotacje można łączyć?
Odpowiedź zależy od regulaminu konkursu. Należy pamiętać o unikaniu podwójnego finansowania inwestycji oraz maksymalnych poziomach intensywności pomocy publicznej.
Jaki jest czas trwałości projektu, uwzględniając wielkość przedsiębiorstwa?
Dla małych i średnich przedsiębiorstw to 3 lata od dnia uruchomienia inwestycji, dla dużych podmiotów – 5 lat.
Czy VIVERNO wspiera klientów w rozliczeniu projektu?
Tak, obsługujemy klienta także w tym zakresie, dbając o wskaźniki realizacji. W większości konkursów rozliczenie odbywa się co kwartał. Jest to usługa dodatkowa, często nieuwzględniana w koszcie kwalifikowanym projektu przez jednostkę wydatkującą. Zazwyczaj z uwagi na znajomość zakresu inwestycyjnego osobą rozliczającą projekt jest ta sama osoba, która opracowała wniosek.
Czym jest Baza Konkurencyjności?
To internetowa baza ofert zawierająca ogłoszenia beneficjentów. Publikacja ogłoszeń jest warunkiem spełnienia tzw. zasady konkurencyjności. Każda inwestycja powyżej 50 tys. PLN powinna zostać zamieszczona w bazie. Zasada konkurencyjności odnosi się do beneficjentów korzystających z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności i jest regulowana na poziomie wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków.
Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem/ką VIVERNO
Jeśli potrzebujesz porady, masz pytania dotyczącej naszych usług lub chcesz otrzymać wycenę, zostaw swoje dane, zadzwoń lub wyślij nam maila.